Čištění koberců v dětských pokojích

Dobrou volbou při výběru podlahy do dětského pokoje, je koberec. Koberce se vyrábějí v různých šířkách, barevných provedeních i vzorech. Speciálně pro dětské pokoje ve veselých barvách, s motivy zvířátek, autíček, různých pohádkových postaviček. Jiné pro holčičky a jiné pro chlapečky. Také způsoby tkaní koberců se liší. Vybírat můžete mezi koberci s vysokým vlasem, vlasem nižším a také mezi koberci s vlasem střiženým, které jsou velmi jemné na dotek. Koberec můžete zakoupit v takové šířce, která pokryje celou podlahu v dětském pokoji, nebo můžete zvolit jen hrací kobereček doprostřed pokoje.

čištění koberců Praha

čištění koberců Praha

Hloubkové čištění provádějte alespoň jednou, nejlépe však dvakrát ročně

Až doposud se vědci neustále přeli, zda jsou koberce vhodné pro alergiky či nikoli. Dospěli k závěru, že pro alergiky vhodné jsou, pokud se o ně budete pravidelně starat. Jejich výhodou je to, že pohlcují prach, který se jinak, hlavně v zimních měsících, kdy se v místnosti topí, z podlahy znovu dostává do vzduchu a víří se v něm. V koberci se prach usadí a při dostatečné údržbě koberce zamezují poletování prachu v ovzduší. Prach má tu vlastnost, že na sebe navazuje další nečistoty a alergeny a ty pak společně s ním poletují vzduchem také. Pro pylové alergiky je nepříjemné, když je dráždí pyl, který neustále poletuje v ovzduší.

Nejefektivnější je mokré čištění koberců Praha

Pravidelná péče o koberce, jakou je nejčastěji vysávání, je udržuje čisté. Ale ani ty nejúčinnější vysavače nezbaví koberce všech nečistot. Doporučuje se je alespoň jednou ročně, nejlépe dvakrát, nechat hloubkově vyčistit. V Praze provádí hloubkové čištění společnost Čištění koberců Praha. Čím že je to hloubkové čištění tak výjimečné? Především tím, že koberec vyčistí ve všech jeho vrstvách. Nejen jeho vlasy, ale také ty nejspodnější vrstvy. Pracovníci společnosti Čištění koberců Praha k tomu používají speciální čistící stroje, s jejichž pomocí důkladně vyčistí vaše koberce. Čištění je rychlé a koberce po něm rychle vysychají. Zůstávají jen mírně vlhké a během několika hodin po nich zase můžete bez obav chodit. Čistící stroje může společnost Čištění koberců Praha také zapůjčit, podmínkou je ale pečlivé proškolení před používáním přístroje. To provádějí pracovníci společnosti Čištění koberců Praha nebo Plzeň. Podrobnější informace, včetně ukázek práce s čistícím strojem, najdete na internetových stránkách společností.

 

Označeno v Članky