Gabionové ploty

Gabiony jsou velmi oblíbenou variantou jak ohraničit svůj pozemek nebo určitý objekt, vyskytují se i u obchodních center. Dodávají pozemku soukromí, bezpečnost, izolační hlučnost a bezúdržbovost. Tím vším šetří mnoho finančních prostředků a času, který lze využít lépe. Jejich pořizovací cena je nižší než klasické konstrukce. Jejich životnost se udává v desítkách let, závisí to ale na vnějších podmínkách.

Gabiony působí jako přírodní drenáž, která propouští a absorbují energii vody a tím tak snižují tlak na opěrnou stěnu. Jsou nenáchylné na poškození mrazem a od jiných vlivů, čímž je lze také realizovat v zimě nebo za zhoršených podmínek. Lze je pro svou jednoduchou technologii kdykoliv rozšířit o další části.

Gabionové koše jsou vyráběny z gabionových sítí a spojeny materiálem. Gabionové koše se staví vždy do výšky 1 m (maximální výška) a tvoří je dno, líc, zadní strana, příčka, víko a spojovací materiál. Na každý gabion se vypracuje projekt. Kámen do gabionů může být různých druhů, a to buď ručně skládaný nebo sypaný. Lze je vyplnit amfibolitem, břidlicí, pískovcem anebo žulou. Na žádost zákazníka lze zařídit i dodávku jiného materiálu.

Pro domáci kutily je možné dodat pouze materiál pro realizaci gabionů. Gabionový plot si tak můžete sestavit svépomocí. Sítě lze dovést až do domu a poté předvést ukázku montáže.

 

 

 

 

Označeno v Članky