Jak správně vymalovat byt

Snem každého majitele bytu je přivést byt do ideálního stavu. Může se jednat o rekonstrukce a k tomu také patří i výmalba bytu vhodnými barvami a odstíny. V minulosti jsme se spíše setkávali s malováním bez nějakého nápadu, celý koncept probíhal mnohdy jen v duchu bílé barvy, která byla téměř všude. Moderní doba nám ale poskytla nejen široký výběr pestrých odstínů, které se dají využít v každé místnosti, ale můžeme zapojit i fantazii.

Malování svépomocí

K malování bytu všeobecně nepotřebujeme přehnané znalosti a umění. Postačí, když budeme mít šikovné ruce a budeme vědět, jak na to. Malování stěn v bytě je populární v mnoha ohledech. Výsledek ovšem musí splňovat naše očekávání a měl by být esteticky atraktivní a trvanlivý. Musíme také vědět, jak stěny připravit před samotným malováním,protože ne každá stěna je hned připravena pro realizaci nové výmalby.

Profesionální malířská firma

Pokud ovšem dáme přednost raději profesionálům, určitě nebudeme litovat. Zkušení řemeslníci mají mnoho zkušeností a ty se mohou využít i v praxi. Nejde zde jenom o malování samotné, ale i o odborné poradenství, jakou barvu zvolit a v jakém odstínu, co všechno budeme potřebovat  a nemusíme mít ani obavu z toho, že budeme muset po malířích tolik uklízet. Mnohé firmy mají totiž ve svém portfoliu i závěrečný úklid, což je velmi výhodné.

Dnešní malíři se trochu liší od těch v minulých letech, kdy jsme je měli spojeny spíše s papírovou čepicí a vápnem. V současné době se malíři mohou pochlubit prvotřídním náčiním, které je k jejich práci opravdu potřeba. Jsou to různé štětce s nástavci a teleskopickými rukojetěmi pro snadnější malování například stropu nebo těžko dostupných míst, žebříky a jiné potřebné náčiní.

malířství Praha

malířství Praha

Co je nutné udělat před samotným malováním

Pokud budeme malovat, musíme nejdříve všechny stěny dobře připravit na novou výmalbu. Jinak se nám může stát, že se barva jednoduše sloupne a naše práce tak bude zbytečná. Musíme vyčistit stěny od starých nátěrů. Práce spojená s malováním stěn je poměrně dlouhá, pečlivá a trvá déle než jeden den. Z toho vyplývá, že pro provedení těchto prací bude nutné strávit spoustu času a energie. To zase vyžaduje velkou pozornost. V tom případě, pokud se práce na malování stěn v bytě odehrála s odchylkou od určitých norem a poněkud nekvalitně, pak výsledkem práce bude jen nekvalitně odvedená práce s výsledkem, kterým se nebudeme asi nikde chlubit. Proto je nutné mít stěny připravené od nečistot, starých nátěrů, nerovností a jiných odchylek.

Výběr barev a odstínů

Jistě máme před každým malováním určitou představu o tom, jakou barvu si pro tu či onu místnost zvolit. Jde především o naše pocity a tak bychom měli dát především na svůj úsudek. Ale zase bychom to neměli s barevností moc přehánět a měli bychom také dbát na to, že jsou určité odstíny, které zmenšují opticky prostor nebo naopak zvětšují či rozšiřují. O všem je dobré se poradit právě s odborníky, kteří nám v tomto směru určitě poradí. Také můžeme mít stěny vymalovány správným odstínem barvy a v kombinaci s kvalitní tapetou. Je to hodně moderní kombinace, která vyžaduje jen trochu fantazie.

 

Označeno v Članky