Korkové podlahy

Jsou tvořeny přírodním materiálem, mají výborné izolační vlastnosti a dokonale odhluční místnosti, jsou měkké a hřejivé, proto se skvěle hodí do dětských a obývacích pokojů. Díky své pružnosti jsou ideální pro ty, kteří mají problémy s kyčlemi a páteří. I korkové podlahy jsou vyráběny v široké škále barev a vzorů a můžete díky nim vytvořit zdravé prostředí v přírodním duchu. Jejich mechanická odolnost je ovšem nízká, proto se příliš nehodí do prostor s vysokou zátěží a do namáhaných provozů.

Vyrábí se buď jako dlaždice, které se pevně přilepí k podkladu, nebo jako plovoucí podlahy. Ty jsou oblíbenější, protože se nemusí lepit a díky klik-systému zvládnou jejich pokládku i začátečníci. Tak jako ostatní plovoucí podlahy je tvoří několik vrstev. Horní nášlapná vrstva je široká 3 mm a je ošetřena lakováním nebo olejováním. Nosnou vrstvu tvoří dřevovláknitá deska vysoké hustoty, tzv. HDF deska, a ve spodní části se nachází protitažná korková vrstva. O korkových podlahách většina zákazníků ani netuší, že existují, ale jakmile se seznámí s jejich vlastnostmi a vyzkouší je, jsou s nimi maximálně spokojení a už by neměnili za jiné.

Výhody korkových podlah:

  • Ekologický a snadno recyklovatelný materiál
  • Skvěle tlumí otřesy a dlouhé stání při práci je na nich příjemnější
  • Vhodné pro alergiky, nepřitahují prach a zabraňují vzniku plísní
  • Výborné izolační a protihlukové vlastnosti
  • Vhodné pro podlahové vytápění
  • Nepoškodí je výkyvy teplot a vlhkosti
  • Při zátěži se nepropadnou ani nesešlapou

korkove-podlahy-1korkove-podlahy-2korkove-podlahy-3korkove-podlahy-4korkove-podlahy-5korkove-podlahy-6korkove-podlahy-7korkove-podlahy-8korkove-podlahy-9korkove-podlahy-10korkove-podlahy-11korkove-podlahy-12

Pro dotazy a připomínky využijte kontaktní formulář nebo zákaznickou linku: +420 606 237 340