Levnější a zdravější bydlení v dřevěném domě na klíč

Cena bytů a nemovitostí stále roste a mnozí z nás uvažují o vlastním bydlení. Na trhu máme dnes velké množství nabídek a druhů staveb, které jsou doplněny nejrůznějšími inovacemi a to nejen co se designu týká, ale také materiálu a zpracování. Srubové domy na klíč patří do kategorie ekologických a zdravých staveb.

Komfort bydlení v domě na klíč

Sruby na klíč jsou postaveny z velice kvalitního dřeva a jak všichni jistě dobře víme , je to ekologický a obnovitelný zdroj. Dřevo bylo již od pradávna stavebním prvkem pro jakoukoliv stavbu a jeho obliba stále roste. Je to materiál, který se ani po desítky let nestane okoukaným. Nabízí komfortní bydlení, které se jen doladí malými detaily nebo vymoženostmi dnešní doby. Srubové domy se stávají čím dál oblíbenější a lidé si začali uvědomovat, jaké výhody má bydlení ve srubu. Pokud jej navíc budeme dobře udržovat a pečovat o něj, vydrží nám i stovky let.

Co nám přináší bydlení ve srubu

Tak především je to časová osa výstavby, neboť v případě, že máme vše potřebné ke stavbě, můžeme prakticky bydlet již za několik týdnů, což se u klasické stavby říct nedá. Není potřeba žádná práce s betonem nebo jiným stavebním materiálem takového druhu a nemusíme se ohlížet ani na počasí. Budeme potřebovat jen jeřáb, který nám bude krásně a dokonale skládat kulaté trámy na sebe. O to vše se ale postará spolehlivá firma, která nám nabízí své služby.

Další výhodou srubových domů je úspora energií na vytápění. Tyto stavby mají nízké energetické nároky na vytápění a navíc je známo, že dřevo má velice dobré tepelně izolační vlastnosti, tady je možnost malého množství izolace. Snižují se tak pořizovací náklady, urychluje výstavba a také nesmíme zapomínat na ochranu životního prostředí.

domy na klíč

Dřevo a člověk

Stavbami se dřeva se člověk navrací k přírodě. Dřevo má pozitivní vliv na psychiku a bydlení v takovém domě na klíč přispívá k jeho pozitivnímu životu. Navíc dřevo krásně voní, jeho dokonalá struktura nám vždy ukazuje, že příroda je mocná a ani člověk se s ní nemůže srovnávat. Každičký kus takového dřeva je totiž originálem a my jsme schopni vyrobit pouhé napodobeniny a imitace dřeva, ale pravý kus přírody nám z domova udělá harmonickou idylku.

Dřevo navíc pohlcuje nepříjemné pachy a spolehlivě udržuje svou, ale i okolní vlhkost. V létě je zde příjemné prostředí a v zimě se nemusíme obávat, že umrzneme.

Cena domu na klíč je dostupná

Každý kdo uvažuje o vlastním bydlení si nejdříve zjistí vše potřebné o vysněném domě. Ne jinak tomu je i srubu jako domu na klíč. Jeho další předností, která investora jistě zaujme, je jeho nízká pořizovací cena. Jeho cena je srovnatelná s cenou klasické stavby, ovšem v případě, že si jej necháme postavit z dražšího dřeva, jakým je například cedr. Pokud bychom zůstali u velice kvalitního a dostupného smrku nebo borovice, může se cena za metr čtvereční pohybovat od 25000 korun a to u projektu na klíč. Je to tedy cena velmi dostupná a pro investora jistě zajímavá.

Označeno v Članky