Příhradové vazníky

Výrobou dřevěných příhradových vazníků se zabývá firma Izotom, která se zároveň specializuje na zateplení objektů pomocí foukané minerální izolace, díky které se sníží unik tepla až o několik desítek procent a také vrtáním studní, které přinesou do domácnosti kvalitní pitnou vodu pro celou rodinu, a to bez dalších chemických úprav a i v době srážkového minima. Investice se do zateplení i do vrtané studny opravu vyplatí, jelikož jejich návratnost je za velmi krátkou dobu zpět. Zpět ale k výrobě příhradových vazníků. Dřevěné příhradové vazníky mají široké možnosti využití s mnoha kladnými vlastnostmi.

Co je vlastně příhradový vazník a jaké jsou jeho výhody?

Příhradovým vazníkem se rozumí lehká dřevěná konstrukce, která slouží k přenesení zátěže střešního pláště do obvodových nosných konstrukcí, a to do délky až 30 metrů bez středových stěn a sloupů. Příhradové vazníky jsou velmi žádané a oblíbené mezi projektanty a investory.

Mezi výhody příhradových vazníků patří kvalitní a přesné provedení při výrobě, možnost aplikace na libovolné tvary střech, rychlá a jednoduchá montáž, příznivá cena, kombinace s klasickým krovem i plochou střechou a také při správně provedeném projektu i minimum prořezu.

Využití vazníků je u střech rodinných domů, nástaveb bytových domů, ale i u zastřešení občanských staveb, jako škol a supermarketů, střech zemědělských staveb, výrobních a průmyslových objektů.

 

Označeno v Članky