S venkovní finskou saunou v náručí přírody

Kdo miluje odpočinek a relaxaci v podobě saunování, určitě uvítá možnost postavit si na zahradě vlastní saunu. Prakticky dřevěný domek nebo chatka nám poslouží jak v létě, tak v zimě. Oddychovat s přáteli v horké sauně nebo jen tak lenošit a udělat něco pro své zdraví a to přímo v soukromí bez zvědavých očí cizích lidí, to nabízí domácí venkovní sauny.

Samotné saunování sahá až do starověkého Egypta a Řecka, kdy šlo spíš i o společenskou událost než o udržování kondice a zdraví.

My dnes dobře víme, že pravidelná, která nám zlepšuje rozložení vody v těle, tedy zmírňuje otoky způsobené nadváhou, posiluje imunitu, odbourává stres, pomáhá při rekonvalescenci po operacích a dokonale dokáže odplavit toxické látky v těle. Na severu Evropy je sauna běžnou věcí, která lidem žijícím v této části světa pomáhá zdravěji žít.

Klasika v podobě venkovní sauny

Typická venkovní finská sauna má ve většině případů podobu krásného dřevěného srubu. Velikost a typ venkovní sauny si ale můžeme určit sami. Je proto velmi dobré požádat o pomoc odbornou firmu, která se stavbou venkovní sauny zabývá. Firem je na trhu velké množství a záleží jen na nás, kterou si vybereme a která splňuje všechny naše požadavky. Stavba venkovní sauny, která je vlastně obklopena okolní přírodou je trochu nákladnější než sauna interiérová, ale má také své plusové bodíky. Můžeme si ji tedy postavit opravdu kde chceme, neboť je to náš pozemek, naše zahrada. Můžeme si v klidu rozmyslet, jaké vytápění zvolit a co bude pro nás výhodnější. Máme soukromí a saunovat se můžeme kdy se nám zlíbí.

Stavba finské sauny do dvou týdnů

Firmy, které se stavbou venkovní sauny zabývají mají široké portfolio služeb a možností, které nám spolehlivě postaví saunu přesně podle našeho přání. Celá realizace je možná i do dvou týdnů a my tak máme vše i se zárukou odborníka. Pokud se tedy rozhodneme pro profesionální firmu, zkonzultovat vše potřebné společně je tady opravdu nutností. Některé firmy dokonce nabízejí stavbu sauny na klíč. Tady se prakticky nemusíme o nic starat. Jde jen o to, sdělit si s firmou základní informace, naše představy, výši investice a dobu realizace.

Kamna jsou základ

Správně zvolený typ saunových kamen, je základ celé stavby. Dlouhá životnost a bezpečnost kamen jsou prvořadým bodem. Nerezavějící komponenty jsou také velmi důležitou částí kamen. Komfort zaručují kamna elektrická, která umožňují snadné ovládání a dokonce ovládání i n dálku. Kamna na dřevo zase vyžadují funkční komín, ale ten není takovou překážkou. Musíme si hlavně uvědomit, že čím větší prostor sauny budeme mít , tím větší budou náklady na její vytápění a na to bychom měli myslet již při samotné stavbě venkovní sauny.

Označeno v Članky